zaplanuj dotację

Inteligentne specjalizacje kluczem do pozyskania dotacji

Jakie specjalizacje wskazano dla Dolnego Śląska i Wielkopolski?

Czym są inteligentne specjalizacje?

Nowe podejście do wydatkowania funduszy unijnych zakłada ich koncentrację na wybranych obszarach rozwoju gospodarczego – inteligentnych specjalizacjach. Z punktu widzenia firm inteligentne specjalizacje to branże kluczowe dla rozwoju danego regionu lub kraju w ramach których możliwe lub w znacznym stopniu ułatwione będzie pozyskiwanie środków pomocowych.

Jakie są inteligentne specjalizacje dla Dolnego Śląska?

Na Dolnym Śląsku wskazano następujące branże: przemysł chemiczny, farmaceutyczny, motoryzacyjny, elektryczny, informatyczny i wydobywczy.

Które obszary będą wspierane na terenie Wielkopolski?

W Wielkopolsce wskazano następujące obszary: biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów, wnętrza przyszłości ( meble i wyposażenie wnętrz), przemysł jutra (maszyny i środki transportu), wyspecjalizowane procesy logistyczne, ICT, nowoczesne technologie medyczne.

Czy łatwiej otrzymać dotacje w tych specjalizacjach?

Składając wniosek o dotację w ramach programów regionalnych z funduszy 2014 -2020 z pewnością będziemy mieli większą szansę na sukces kiedy zakres działalności będzie pokrywał się z obszarami wskazanymi dla danego województwa. W ramach prowadzonych działalności należy poszukiwać związku ze wskazanymi inteligentnymi specjalizacjami, w ich ramach szukać współpracy z jednostkami badawczo-rozwojowymi oraz dokonywać zgłoszeń patentowych Te działania z pewnością zwiększą Wasze szanse na pozyskanie dotacji z nowych konkursów, które ruszą w I półroczu 2015 r.

Bartosz Miara www.funduszenamiare.pl

Szukasz wsparcia w zakresie pozyskiwania dotacji czy dokonania zgłoszenia patentowego? Skontaktuj się ze mną www.funduszenamiare.pl

Zapraszam do przeczytania innych informacji na temat dotacji:

http://www.funduszenamiare.pl/index.php/niusy

 

 

 +48 696456291 biuro@funduszenamiare.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej o naszej polityce prywatności znajdziesz tutaj.