zaplanuj dotację

Badania na rynek, czyli duże dotacje na inwestycje

Na jakie inwestycje będzie można dostać dotacje?

Po długim okresie wyczekiwania i rwania włosów pojawiają się terminy pierwszych konkursów pomocowych na działania, które tygryski lubią najbardziej, czyli inwestycje. Jednym z pierwszych takich działań uruchomianych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) będzie konkurs w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR) o tytule „Badania na rynek”.

Dla kogo?

Działanie będzie skierowane do MŚP, czyli firm zatrudniających do 250 osób. Preferowane będą projekty w ramach Krajowych Inteligentnych Specjalizacji (KIS) podzielone na 5 grup: zdrowe społeczeństwo, biogospodarka, zrównoważona energetyka, surowce naturalne i gospodarka odpadami, innowacyjne technologie i procesy przemysłowe. Więcej o inteligentnych specjalizacjach przeczytasz tutaj…

Na co?

Wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych poprzez działania inwestycyjne. Kwalifikować się będą zakupy maszyn i urządzeń, oprogramowania, działania budowlane.

Ile?

Wszystko będzie zależało od miejsca inwestycji i wielkości firmy. Np. mała ( do 50 etatów) firma inwestująca we Wrocławiu będzie mogła uzyskać maksymalnie 45% dotacji ( średnia – 35%). W przypadku województwa opolskiego dofinansowanie będzie o 10 punktów procentowych większe. Więcej o wielkości pomocy przeczytasz tutaj….

Kiedy?

Ogłoszenie konkursu nastąpi w lipcu 2015 a wnioski będzie można składać w sierpniu i wrześniu.

Gdzie?

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (www.parp.gov.pl)

Na co zwrócić uwagę?

Tworząc projekt należy szukać związku z Inteligentnymi Specjalizacjami na poziomie krajowym oraz rozpocząć procedurę pozyskiwania patentu na element technologii związanej z projektem.

Jeżeli szukasz wsparcia w zakresie oceny szans na pozyskanie dotacji lub uzyskania patentu, skontaktuj się ze mną korzystając z zakładki „Zaplanuj dotację”

Bartosz Miara funduszenamiare.pl

Więcej informacji na temat dotacji znajdziesz w zakładce „Niusy”

 +48 696456291 biuro@funduszenamiare.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej o naszej polityce prywatności znajdziesz tutaj.